Instalacje elektryczne

Instalacja Elektryczna

Zadbaj o bezpieczeństwo twojego domu i otoczenia.

Dobrze zaprojektowana instalacja elektryczna to podstawowy element bezpiecznego domu. Instalacja powinna być tak zaprojektowana i wykonana, by była maksymalnie przyjazna dla domowników, jaki i wszystkich urządzeń elektronicznych podłączonych do sieci.

Kiedyś wykonywano jedynie kilka obwodów elektrycznych. W obecnych czasach robi się ich zdecydowanie więcej, by zapewnić podczas zwarcia prądu w jednym urządzeniu, nie wyłączało wszystkich pozostałych obwodów.

W Państwa interesie jest przedstawić oczekiwania, by żyło Wam się wygodniej. I dlatego podczas budowy domu jest wiele zamieszania i nie zawsze jest czas na rozplanowanie instalacji, zlecamy to fachowcowi lecz przed przystąpieniem do takich prac warto zadać sobie pytanie.

Jak dobrze rozplanować instalacje elektryczne?

Kuchnia – Bardzo ważnym jest rozplanowanie jej gdyż doprowadzone jest kilka obwodów, w tym jeden siłowy 400 V do zasilania płyty indukcyjnej lub ceramicznej. Powinniśmy też rozplanować rozmieszczenie lokalizacji urządzeń (lodówki, zamrażarki, zmywarki, piekarnika, ewentualnie mikrofalówki). Również ważnym elementem jest zaplanowanie oświetlenia jak i doprowadzenie zasilania do okapu kuchennego by zapełnić pełną funkcjonalność pomieszczenia.

Salon – Najważniejsze pomieszczenie w domu w którym spędzamy sporo czasu jest istotny dobór oświetlenia. Wygodnym rozwiązaniem jest oświetlanie go za pomocą zaplanowanych stref, ważne również jest zaplanowanie gdzie będzie znajdował się telewizor i sprzęt grający, by zaplanować oprócz gniazdek elektrycznych doprowadzić sygnał telewizyjny czy złącze internetu.

Łazienka – Podczas planowania trzeba brać pod uwagę doprowadzenie oddzielnego obwodu elektrycznego gdy będzie potrzeba zasilania elektrycznego ogrzewania podłogowego, jeśli się na nie zdecydujemy. Warto również szczegółowo zaplanować oświetlenie wokół lustra jak i ustalić w których miejscach będziemy potrzebowali gniazdek, gdyż powinny być zastosowane bryzgoszczelne, a stosowanie w łazience urządzeń rozdzielających ze względu na bezpieczeństwo wysoce nie wskazane, wręcz zabronione.

Nasze prace wykonujemy z najwyższą starannością, wykorzystując przy tym wypróbowanych materiałów od sprawdzonych dostawców, które gwarantują bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Na wykonywane usługi jak i materiały udzielamy gwarancji.

Realizujemy zlecenia na terenie województwa łódzkiego. – Zachęcamy do kontaktu.